Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Zenginlik Hayalleri Kötü Bitti

Zenginlik Hayalleri Kötü Bitti

İngiliz iki genç kız Peru’dan uyuşturucu kaçırmaya çalışırken yakalandı. Bagajlarında 1.5 milyon sterlin değerinde kokain bulunan kızlar dava sürecini bekliyor.

13.08.2013 12:24

İngiliz iki genç kız Peru’dan uyuşturucu kaçırmaya çalışırken yakalandı. Bagajlarında 1.5 milyon sterlin değerinde kokain bulunan kızlar dava sürecini bekliyor.Tatilde tanışan ve akıllarına kısa yoldan zengin olmak için riskli bir plan gelen iki genç kız, Güney Amerika ülkesi Peru’dan uyuşturucu kaçırmaya çalışırken yakalandı.20 yaşındaki Michaella McCollum Connolly ve 19 yaşındaki Melissa Reid, tatil için gittikleri İspanya’nın İbiza adasında tanıştılar.Madrid’den Peru’nun başkenti Lima’ya seyahat eden kızlar, İspanya’ya  geri dönmek üzere havaalanına geldiklerinde, çantalarında 11 kg kokain bulundu. 1.5 milyon sterlin değerindeki uyuşturucuyla yakalanan Connolly ve Reid, yüksek güvenlikli  Santa Monica hapishanesine gönderildi.Genç kızların İbiza tatilleri sırasında Güney Amerika uyuşturucu kartelleri tarafından kandırılmış olabilecekleri düşünülüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.AÇLIK GREVİConnolly ve Reid masum olduklarını göstermek için 7 gündür yemek yemeyi reddediyor. Daily Mirror gazetesiyle görüşen bir gardiyan, kızların durumunu anlatırken “Bir haftadır  yemek yemediklerini, korkmuş ve histerik halde olduklarını” söyledi.İngiliz kızlar, dava süreci boyunca Güney Amerika’nın en tehlikeli kadın cezaevi olarak bilinen Santa Monica Hapishanesinde tutulacaklar. Santa Monica Hapishanesi 250 kişilik kapasiteye sahip ancak binin üzerinde tutukluyu ağırlıyor. Hapishanede hijyenik koşullar son derece yetersiz. Mahkumlar, tüberküloz ve HIV tehlikesiyle karşı karşıya. Haber ile ilgili metin girin!.“İTİRAF ETTİLER”Peru polisi ise açlık grevindeki kızların suçlarını itiraf ettiklerini iddia etti. Soruşturmayı yöneten komiser Manuel Siclla, “Connolly ve Reid, işledikleri suçu havaalanında kendilerini gözaltına alan polise gayri resmi olarak itiraf etmişler” dedi.Komiser, kızların iyi olduklarını ancak aileleri ve gelecekleri için endişelendiklerini de ekledi.İngiliz kafadarlar, tercüman bulunamaması sebebiyle hala resmi olarak sorgulanamadı. Connolly ve Reid, suçlu bulunursa 25 yıl hapse mahkum edilebilirler.
Yorumlar | 0
üye profil