Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tren İstasyonunda İzdiham: 36 Ölü

Tren İstasyonunda İzdiham: 36 Ölü

Hindistan'ın kuzeyinde dini bir festivalin düzenlendiği Allahabad kentinin tren istasyonunda çıkan izdihamda 36 kişi öldü.

11.02.2013 09:49

Hindistan'ın kuzeyinde dini bir festivalin düzenlendiği Allahabad kentinin tren istasyonunda çıkan izdihamda 36 kişi öldü.Hindistan'da dün akşam kalabalığın tren istasyonuna akın etmesi sonucu izdiham çıkmıştı. İzdihamın, kalabalığın istasyonda yaya köprüsünün bir bölümünü çökertmesi sonucu çıktığı, olay sırasında istasyonda onbinlerce kişinin bulunduğu belirtildi.Olayda 36 kişinin öldüğü, ölenlerden 23'ünün kadın olduğu belirtildi.

Haber ile ilgili metin girin!.Hindistan Demiryolu Bakanlığı olayın neden yaşandığına yönelik inceleme başlatıldığını kaydetti.55 gün süren Pitcher Festivali sırasında Ganj, Yamuna ve efsanevi Sarasvati nehirlerinin kesişme noktası olan Sangam'da 30 milyon Hindunun yıkanması bekleniyordu. Haber ile ilgili metin girin!.Kutlu yıkanma günlerine, yıldızların dizilişine göre karar veriliyor ve dindar Hindular, bugünlerden birinde kutsal nehirde yıkanmanın, onları günahlarından arındıracağına inanıyorlar.AA
Yorumlar | 0
üye profil