Suriye Ordusu'ndan İlk Açıklama

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2013 07:49 | Değiştirme Tarihi: 17.09.2013 09:56

Suriye Genelkurmay Başkanlığı Türk savaş uçakları tarafından sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle düşürülen Suriye helikopteriyle ilgili açıklama yaptı.

Suriye Genelkurmay Başkanlığı Türk savaş uçakları tarafından sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle düşürülen Suriye helikopteriyle ilgili açıklama yaptı.Olayla ilgili Suriye ordusundan da açıklama geldi.Açıklamada, helikopterin Lazkiye'de keşif uçuşu yaparken kaybolduğu belirtilirken, bölgedeki muhalifleri izlemekle görevlendirilen helikopterin teknik bir arıza yüzünden Türk hava sahasına girdiği kaydedildi.Açıklamada ayrıca, Türk jetlerinin doğrudan helikoptere ateş açtığı da savunuldu.

Haber ile ilgili metin girin!.SURİYELİ MUHALİFLER, PİLOTLARI ÖLDÜRDÜ Helikopterin düşüşünden hemen sonra çekildiği iddia edilen görüntülerde uçağın yanan enkazının yanısıra paraşütle atlayan pilotların yere inişi görülüyor. Pilotların inmesiyle birlikte “Allahuekber” diye bağıran bir grup pilotlara doğru yöneliyor ve silah sesleri duyuluyor. ÖSO’ya yakın kaynaklar pilotların öldürüldüğünü söylese de pilotların durumu ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Türkiye’nin Suriye’ye ait bir helikopteri düşürdüğünü açıklamasının ardından ÖSO’ya yakın bazı siteler de helikopterin düşüşünden hemen sonra çekildiği iddia edilen görüntüler paylaştı. Helikoptere ait olduğu iddia edilen görüntülerde enkaz ayrıntılarıyla gözüküyor.