Sosyal Medyada 'Eve Dönüyoruz' Çağrısı

Sosyal Medyada 'Eve Dönüyoruz' Çağrısı
Yayınlanma Tarihi: 04.06.2013 19:20 | Değiştirme Tarihi: 04.06.2013 19:17

Taksim'deki Gezi Parkı olaylarının büyümesinde etkili olan sosyal paylaşım sitelerinden bu kez provokasyonlara gelinmemesi çağrısı yapılıyor.

Taksim'deki Gezi Parkı olaylarının büyümesinde etkili olan sosyal paylaşım sitelerinden bu kez provokasyonlara gelinmemesi çağrısı yapılıyor.Bu çağrılara bir çok ünlü de destek veriyor. Çağrının sloganı ise: "Provokasyonlara gelmiyoruz, eve dönüyoruz."Eylemlerle ilgisi olmayan fotoğraflar yayınlandı, yalan haberler hızla yayıldı... Sosyal paylaşım sitelerindeki provokasyon Gezi Parkı eylemlerini bir anda farklı boyuta taşıdı.Provokatörlerin twitter ve facebook üzerinden yaptığı kışkırtma ortalığı savaş alanına çevirdi. Ancak provokasyon görüldü.Eylemlere katılanlar ve destek verenlerden ortaya çıkan tablo sonrası yeni çağrılar geldi. Gelen çağrıların içeriğinde ise sağduyu vardı.BU KEZ SAĞDUYU MESAJLARI ÜST SIRALARDATwitter üzerinden "eve dönüyoruz", "Ülken için sağduyulu ol" ve "Bu millet oyuna gelmez" gibi konu başlıkları açıldı. Ve bu başlıklar kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulanlar listesinde üst sıralara yükseldi.Atılan tweetlerin bazıları şöyleydi:Ayla_isik“12 Eylül öncesinin karanlık sayfalarına tekrar dönmemek için…”By Tweet“Bu iş protesto olmaktan çıktı artık ülkeyi bölmeye çalışanlar işi devraldı. Her şey yakıp yıkmadan olmalı..”Hayat Felsefesi:“Halen anlamadın mı meseleyi? Kardeşi kardeşi düşman ediyorlar. Bahar diye kışa itiyorlar. Eve dönüyoruz.”Emre Akkaya“Olay gezi parkı direnişinden çıktı. Farklı gruplar polisin olmadığı yerlerde bile çevreye ve iş yerlerine zarar veriyor. Eve dönuyoruz."ÜNLÜLERDEN DE "EVE DÖNÜYORUZ" ÇAĞRISINA DESTEKSosyal medya üzerinden yapılan sağduyu çağrılarına sanatçı ve siyasilerden de destek geldi.Ece Erken“Açıklayıcı olur sanırım! Taş atma! Küfür etme! Kamu mallarına zarar verme! Haklıyken haksız duruma düşmene gerek yok! #ülkeniçinsağduyuluol”Şahan Gökbakar ‏

BeyazitOzturk"Bu vatanı yıkmak isteyen bunca dış kuvvet varken, onlara bu fırsatı vermeyelim. Hem devletimizin hem de milletimizin uzlaşıcı olması gerek."Suat KILIÇ ‏@GSB_SuatKilic"Bir olalım, iri olalım, diri olalım. Akl-ı selîm olalım."