Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sanatçı ve Akademisyenler Coşku İçinde Yürüdüler

Sanatçı ve Akademisyenler Coşku İçinde Yürüdüler

Taksim Gezi Parkı'nda düzenlenmesi planlanan konser iptal edilirken, olaylarda yaşamını yitirenler için anma töreni gerçekleştirildi.

07.06.2013 01:46

Taksim Gezi Parkı'nda düzenlenmesi planlanan konser iptal edilirken, olaylarda yaşamını yitirenler için anma töreni gerçekleştirildi.Akşam mesai saati bitiminden sonra Taksim Gezi Parkı, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde kalabalık giderek arttı. Göstericilere destek olmak için İstanbul'un çeşitli üniversitelerinden öğretim elemanları ve sanatçılar, yürüyüş yaptı. Meydan ve parkta toplanan göstericiler de bir süre slogan attı.Ardından Gezi Parkı'na getirilen bir otobüsten, yaşanan olaylarda hayatını kaybedenlerin adları okundu. Parktakiler de hep bir ağızdan "Yaşıyor" diye bağırdı.Gezi Parkı'nda oluşturulan "Taksim Halkındır" isimli alanda, olaylar sırasında Antakya'da yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in adının yazılı olduğu pankarta karanfiller konuldu.

Haber ile ilgili metin girin!.Halaylar çekerek eyleme devam eden grupların bekleyişi sürüyor.Zülfü Livaneli, Feryal Önel ve Hüseyin Turan'ın da aralarında bulunduğu sanatçılar, eylemcilere destek olmak için Taksim Meydanı'na gelirken, bazı yabancı basın kuruluşlarının da canlı yayın yaptığı gözlendi.DUMAN DA PARK'TAEyleme destek için yaptığı şarkıyla ses getiren rock grubu 'Duman' da Taksim Gezi Parkı'na gelerek eylemcilere destek verdi. Grubun solisti Kaan Tangöze hayranları ile fotoğraf çektirdi. Grup daha sonra eylemcilerle birlikte oturarak, bir süre sohbet etti. Haber ile ilgili metin girin!.
Yorumlar | 0
üye profil