Sabri Çelebi Serbest Bırakıldı

Sabri Çelebi Serbest Bırakıldı
Yayınlanma Tarihi: 29.08.2013 11:52 | Değiştirme Tarihi: 29.08.2013 15:13

Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilere pala ile saldıran Sabri Çelebi gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

GEZİ Parkı olayları sırasında Talimhane’de elindeki palayla bir emniyet müdürünü ve bir vatandaşı yaraladıktan sonra bir kadının da kalçasına palanın eniyle vuran ve sırtına tekme atan Sabri Çelebi, Fas’tan geri döndü ve gözaltına alındı. Fas’a kaçtıktan 50 gün sonra Air Arabia Havayolları ile Kazablanka’dan dönen Sabri Çelebi emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan Adliyesi’ne sevk edildi. Çelebi buradaki işlemlerinin ardından serbest bıraktı.
 
Talimhane’de Gezi Parkı eylemleri nedeniyle iş yapamadığından şikayet ederek elindeki palayla eylemcilere saldıran ve hakkında yakalama kararı çıkmadan önce 10 Temmuz’da Fas’a kaçar Sabri Çelebi gece yarısı İstanbul’a döndü.
 
00.25 sıralarında Air Arabia Hava Yolları uçağıyla Kazablanka’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na inen Sabri Çelebi pasaport kontrolü sırasında gözaltına alındı. Sabiha Gökçen Havalimanı polisleri tarafından Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim eden Sabri Çelebi emniyette ifade vermedi. Polislere “Gözaltına alınacağımı bile bile İstanbul’a geldim” diyen Sabri Çelebi, saat 13.50’de emniyetten çıkarılarak adliyeye sevk edildi. Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Sabri Çelebi’ye adliyeye götürülüşü sırasında 3 otomobil ve bir minibüs dolusu çevik kuvvet polisi eskortluk yaptı.
 
Görüntüler infiale neden olmuştu
 
6 Temmuz’da Taksim’de düzenlenen eyleme polis müdahale etmiş, göstericiler de Talimhane ve Tarlabaşı’nın ara sokaklarına kaçmıştı. Talimhane’ye kaçan göstericilere ise iş yapamadığından şikayet eden Sabri Çelebi elindeki palayla saldırmıştı. Sabri Çelebi elindeki palanın eniyle bir kadının kalçasına vurmuş ardından da sırtına tekme atmıştı. Bir emniyet müdürü ile bir vatandaşı yaralayan Sabri Çelebi’nin bu görüntülerinin basında yer alması toplumda infial yaratmıştı. Tepkilerin çoğalması üzerine gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Sabri Çelebi’nin serbest bırakılması da büyük bir kesimin tepkisini çekmişti. Savcılığın 9 Temmuz’da itirazı üzerine hakkında yakalama kararı çıkarılan Sabri Çelebi’nin 10 Temmuz’da kayınpederinin Fas’taki evine kaçtığı ortaya çıkmıştı. 
Haber ile ilgili metin girin!.