Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ramazanın Teması: Selamlaşmak

Ramazanın Teması: Selamlaşmak

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Yaşar Yiğit, ramazan ayına yönelik çalışmaları hakkında AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

13.07.2012 11:15

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Yaşar Yiğit, ramazan ayına yönelik çalışmaları hakkında AA muhabirinin sorularını yanıtladı.Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, ramazan ayında manevi iklimden toplumun azami düzeyde istifade edebilmesi için gayret sarf ettiğini ifade eden Yiğit, ''Biz DİB olarak gün geçtikçe toplumumuzdan ve insanlığın da hayatından çekilmeye yüz tutan selamlaşma konusunu, yanı başımızdakinden farkında oluşumuzu gündeme taşıyacağız'' dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.Bir selamın nelere sebebiyet vereceğini bilmek gerektiğini belirten Yiğit, ''Aynı asansörü paylaşan insanların birbirlerine bir günaydın demesi, hayırlı işler demesi, bir selamünaleyküm demesini biz önemsiyoruz'' diye konuştu.İftar sofralarının israf sofrasına dönüşmemesi uyarısında bulunan Yiğit, iftar sofralarının gösteriş sofrası olmaması gerektiğini söyledi.
Yorumlar | 0
üye profil