Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kuzey Kore'yi Anonymous Vurdu!

Kuzey Kore'yi Anonymous Vurdu!

ABD ve Güney Kore’ye sürekli tehditlerde bulunan ve nükleer gücüyle dünyaya gözdağı veren Kuzey Kore, uluslararası yaptırımlar ve askeri önlemlerin ardından hiç beklemediği bir darbe yedi.

05.04.2013 03:05

ABD ve Güney Kore’ye sürekli tehditlerde bulunan ve nükleer gücüyle dünyaya gözdağı veren Kuzey Kore, uluslararası yaptırımlar ve askeri önlemlerin ardından hiç beklemediği bir darbe yedi. Küresel siber korsanlık örgütü Anonymous, kendi yerel internet ağına sahip olan ülkenin Flickr ve Twitter adreslerini hack’ledi, sayfaları birçok alay içerikli mesaj ve görselle doldurdu.ABD ve Batılı müttefiklerinin uluslararası yaptırımlarına direnen, düşman kardeşi Güney Kore’nin Pasifik’teki askeri önlemlerine ve uyarılarına kulak asmayan Kuzey Kore, siber bir darbeyle sarsıldı. Anonymous, Kuzey Kore’nin Flickr ve Twitter sayfalarının yanı sıra, ulusal müzik, kitap mağazalarının web sitesini de hack’ledi. Bununla yetinmeyen siber korsanlar, haber sitelerine de saldırı düzenledi.

Haber ile ilgili metin girin!.Flickr sayfasına birçok alay içerikli görsel yerleştiren Anonymous, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’u domuz kulaklı ve karnında Mickey Mouse dövmesiyle çizdi, üzerine ‘Aranıyor’ ibaresi yerleştirdi. Resmin altına açıklama ekleyen Anoymous, ‘Kim Jong-un’un kıtalararası balistik füze ve nükleer füze geliştirmekten arandığını’ belirtti.Aynı görüntü ve diğer ifadeler, Güney Kore’nin Kuzey Kore’yle bağlantısı bulunan propoganda sitesi aindf.com sitesinde de belirdi.The Next Web’in haberine göre, sitelere yerleştirilen diğer birçok görselde, “Biz Anonymous’uz” logosu kullanıldı. Birçok görselde örgütün sembolü olan Guy Fawkes maskeleri belirdi.Metin mesajlarının depolandığı web uygulaması Pastebin’e göre, Anonymous hacker saldırısında, ‘birkaç kişinin yardımıyla Wi-Fi repeater’lar kullandı ve kablosuz internet sinyallerinin bozulmasını engelleyerek Kuzey Kore’nin yerel internetinden bağımsız bir ağ oluşturdu.’
Yorumlar | 0
üye profil