Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Komisyonda Gömlekli Protesto

Komisyonda Gömlekli Protesto

Adalet Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde CHP'li Aslanoğlu, Balbay ve Haberal'ın fotoğraf baskısının yer aldığı gömlekle komisyona geldi.

13.11.2012 14:44

Adalet Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde CHP'li Aslanoğlu, Balbay ve Haberal'ın fotoğraf baskısının yer aldığı gömlekle komisyona geldi.Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in, bütçe üzerinde sunum yapmasından önce salonda bulanan AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri arasında kısa süreli sözlü atışma yaşandı. CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, partisinin tutuklu milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın fotoğraf baskısının yer aldığı gömlekle komisyona geldi.AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Aslanoğlu'na tepki göstererek, ''Bunun yeri burası değil'' dedi. Aslanoğlu da ''Adalet arıyoruz, gel sen de beraber arayalım. Burada aramayacağım da nerede arayacağım. Mahkemelerde olmayınca burada aranıyor'' diye karşılık verdi. 

Haber ile ilgili metin girin!.Toplantıda Komisyon Başkanı Lütfi Elvan, ilk olarak talebi üzerine Aslanoğlu'na söz verdi. Bu arada, CHP milletvekillerinin oturduğu bölümün arkasındaki duvara, ''Millet iradesi, halk iradesi nerede, arıyoruz bulamıyoruz'', ''Suçum nedir bilmiyorum. Suçum varsa cezamı verin. 3 yıldır sorgusuz, sualsiz yatıyorum'', ''Amansız hastalığa yakalandım suçumu bilemedim'' yazılı pankart asıldı.Pankartların kaldırılmasının ardından Adalet Bakanı Sadullah Ergin sunumuna başladı.AA
Yorumlar | 0
üye profil