İzmir'de Polisi Şoke Eden Şaka

İzmir'de Polisi Şoke Eden Şaka
Yayınlanma Tarihi: 25.08.2013 23:34 | Değiştirme Tarihi: 25.08.2013 23:32

İzmir'de, bir kadının yaralandığı ihbarı üzerine verilen adrese giden polisler, salonda göğsünden bıçaklanmış gibi kanlar içinde yatan kadının birden ayağa kalkıp...

İzmir'de, bir kadının yaralandığı ihbarı üzerine verilen adrese giden polisler, salonda göğsünden bıçaklanmış gibi kanlar içinde yatan kadının birden ayağa kalkıp, 'Şaka' diye bağırmasıyla şaşkına döndü.

Olayın ev sahibi 41 yaşındaki B.G.'nin, bir gün önce eve 'hırsız' gibi gelip kendisiyle alay eden eşi A.G.'yi korkutmak için hazırladığı senaryo olduğu ortaya çıktı. Şakayı hazırlayan B.G. ile yaralı rolü oynayan arkadaşı 46 yaşındaki S.P. gözaltına alınarak götürüldükleri karakolda ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

İlginç olay, geçen 16 Ağustos günü akşam saatlerinde meydana geldi. 155 Polis İmdat telefonunu arayan bir kişi, verdiği adresteki evde bir kadının göğsünden bıçaklandığını ihbar etti. Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi'nin telsiz anonsu ile evin bulunduğu bölgedeki karakol ve asayiş ekipleri bu adrese yönlendirildi. Kapısı açık eve giren polis ekibi, salonda göğsünde bıçak bulunan, kanlar içindeki bir kadınla karşılaştı. Polisler hemen durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri eve gelip salona girdiği sırada, yerde hareketsiz yatan kadın, ayağa kalkıp "Şaka" diye bağırdı. Kadının ayağa kalkıp bağırmasıyla ilk kez böyle bir olayla karşılaşan polisler ve sağlık görevlileri şoke oldu.

Ev sahibi B.G.'nin, diğer odadan çıkmasıyla olayın aslı anlaşıldı. B.G.'nin, bir gün önce hırsızmış gibi daireye girmeye çalışan eşi A.G.'ye misilleme yapıp onu korkutmak için böyle bir senaryo hazırladığı ortaya çıktı. Senaryoya göre, A.G.'nin eve gelip içeri girdiği sırada, zaman zaman kendilerinde kalan arkadaşı S.P.'yi bıçaklanmış gibi görmesini planlayan B.G.'nin, bu sırada diğer odadan çıkarak eşiyle dalga geçmek istediği anlaşıldı.

Ancak bu senaryo, iki kadının da oldukları yerde uyuması, eve gelen A.G.'nin içeri girmeyerek telaşla komşusuna gidip durumu anlatması, onun da polise ihbarda bulunmasıyla işlemedi ve farklı bir boyut kazandı. Eve gelen polis ve sağlık ekipleri de, yerde yatan S.P.'nin bıçaklandığını zannetti, ancak şakanın ortaya çıkmasıyla duyduklarına inanamadı.

KETÇAPLA KAN, LİMONA BATIRILMIŞ BIÇAK

Kendisine bıçaklanmış görüntüsü veren S.P.'nin suç ortağı olan şakacı arkadaşı B.G. ile birlikte makyaj malzemeleriyle yüzünde kızarıklık yarattığı, kan görüntüsü vermek için de bluzuna ketçap sürdüğü, bıçağı da elbisenin altındaki limona sapladığı belirlendi.

Şokun atlatılmasının ardından kendisine bıçaklanmış görüntüsü veren S.P. ile B.G. gözaltına alındı.

HAKLARINDA İŞLEM YAPILDI

İki kadın, götürüldükleri karakolda verdikleri ifadelerinde, eğlenmek için böyle bir senaryo hazırladıklarını dile getirdi. İfadelerine başvurulan ve haklarında, 'Suç uydurmak, yalan beyanda bulunmak ve görevli memuru oyalamak' suçundan işlem yapılan iki kadın, savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

Türk Ceza Kanunu'na göre yalan beyanda bulunmak suçunu işleyenler hakkında 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılabiliyor.