Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Hakkari'de Askeri Helikopter Düştü

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin sınır kesimindeki Dağlıca Taburu'nda askeri kargo helikopteri kalkış sırasında teknik arıza nedeniyle yan yattı. Helikopterdeki yaralanan askerler, bölgeye sevk edilen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

22.07.2012 18:59

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nin sınır kesimindeki Dağlıca Taburu’nda askeri kargo helikopteri kalkış sırasında teknik arıza nedeniyle yan yattı. kazada 4 askerimiz şehit oldu.Genelkurmay, kazayla ilgili açıklamasında şunları belirtti:"22 Temmuz 2012 Pazar günü saat 16.55 sıralarında, 4 helikopter mürettebatı ve 11 kişilik emniyet timi ile birlikte Yüksekova’dan kalkan Jandarma Genel Komutanlığına ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopterimiz; Dağlıca 12 km kuzeydoğusundaki Deryan Tepe’ye inişe geçtiği esnada, ilk belirlemelere göre güç kaybına bağlı olarak kaza kırıma uğramıştır.Kaza sonucunda; 4 personelimiz şehit olmuş, 8 personelimiz yaralanmıştır. Şehit ve yaralılarımız Hakkari ve Yüksekova’ya tahliye edilmişlerdir.Kaza ile ilgili idari ve adli soruşturmaya başlanmıştır.Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Haber ile ilgili metin girin!.  Olayın duyulması üzerine Yüksekova ve çevredeki birliklerden Dağlıca'ya ambulanslar sevk edildi. Yaralı askerler yapılan ilk müdahalenin ardından Hakkari Asker Hastanesi'ne getirilerek tedaviye alındı. BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN ÖZEL'E BAŞSAĞLIĞI MESAJI   Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e mesaj göndererek, başsağlığı diledi.   Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sayfasında yer alan açıklama şöyle: "Sayın Başbakanımız Hakkari'de bir helikopterimizin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olması ve 8 askerimizin yaralanması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın Necdet Özel'e bir başsağlığı mesajı göndererek üzüntülerini iletmiş, yaralı askerlerimiz için acil şifalar dileğinde bulunmuştur" denildi.
Yorumlar | 0
üye profil