Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Hakkari Çukurca'da Çatışma

Hakkari'de bir jandarma karakoluna düzenlenen terörist saldırıda 6 asker ve 2 köy korucusu şehit oldu. Çıkan çatışmada 11 terörist öldürüldü.

05.08.2012 05:26

Hakkari-Çukurca Karayolu üzerinde bulunan Geçimli Jandarma Karokoluna 3 ayrı koldan saldırı girişiminde bulunan bir grup PKK’lı ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Hakkari Valiliği saldırıda 8 askerin şehit olduğunu açıkladı. Çatışmada ayrıca 15 asker ve 6 sivil yaralanırken 14 PKK'lı öldürüldü. Şehit olan askerlerden dördünün kimliği belirlendi. Uzman Çavuş Ahmet Kurak, Uzman Jandarma Kamil Çelikkaya, Jandarma Er Burak Mevlüt Tütüncüoğlu ve terhisine 15 gün kalan Jandarma Er Metin Çevik...

3 KOLDAN SALDIRI Hakkari-Çukurca Karolunun 40’ıncı kilometresinde bulunan Geçimli Jandarma Karakolu’na dün akşam saat 23.00 sıralarında bir grup PKK’lı 3 ayrı koldan saldırı düzenledi. Bir grup PKK’lı ise sivil bir kamyonetle jandarma karakoluna doğru gitmeye çalıştığı sırada bölgede bulunan askerler ve köy korucuları tarafından fark edildi. Bunun üzerine çatışma çıktı.   Haber ile ilgili metin girin!.   HAKKARİ VALİSİ: 8 ŞEHİT Çatışmanın ardından ilk bilgiler çatışmalarda 2 köy korucusu şehit olduğu yönündeydi.  Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, PKK'lı teröristlerin dün gece Çukurca'da düzenlediği saldırıda 6 asker ve 2 korucunun şehit olduğunu açıkladı. Çatışmada ayrıca 15 asker ve 6 sivil yaralanırken, toplam 14 PKK'lı öldürüldü. Çatışma sırasında evleri karakolun yakınında bulunan ve akraba oldukları belirtilen Şehzenan, Necdet, Şerife, Kıymez ve Mizgin Ölmez, Abdurahman Dayan ile 1 asker yaralandı. Yaralı olan siviller ile asker ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.   Haber ile ilgili metin girin!.   KADIN PKK’LIDAN İNTİHAR EYLEMİ Bu arada çatışmanın yaşandığı sırada bir kadın PKK’lı ise karakolu nizamiyesine doğru giderek intihar eyleminde bulundu. Üzerindeki bombayı patlatan kadın PKK’lı parçalanarak hayatını kaybederken, bu sırada karakol nizamiyesinde bulunan bazı askerlerin de yaralandığı belirtildi. Yaralıların Hakkari Devlet Hastanesi’ne getirilmesi üzerine sabaha karşı çok sayıda yaralı yakını da hastane önüne akın etti. Çevik kuvvet polisleri hastane çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Bölgedeki operasyonlar ise sürüyor.    Haber ile ilgili metin girin!.   "15 GÜN SONRA TERHİS OLACAKTI" Hakkari'nin Geçimli köyündeki karakola teröristlerce düzenlenen saldırıda Jandarma Er Metin Çevik ve Uzman Şehit Ahmet Kurak'ın kimlikleri tespit edildi. Saldırıda, şehit olan er Metin Çevik'in, Başören köyü Çömetenler Mahallesi'nde yaşayan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi. Anne Çevik ise, taziye ziyaretine gelenlere, en son oğluyla telefonda  görüştüklerinde kendisine oruç tuttuğunu ve hiç bırakmadığını söylediğini ifade  etti. Baba Recep Çevik, 2 kız, 1 erkek çocuğu olduğunu belirterek, “Oğlum yaklaşık 15 gün sonra terhis olacaktı. Türk halkının başı sağ olsun, acımız büyük” dedi.   Haber ile ilgili metin girin!.   HAKKARİ'YE GÖNÜLLÜ GİTTİ Saldırıda şehit olan 24 yaşındaki Uzman Çavuş Ahmet Kurak'ın da Malatya'daki babaevinde hüzün var. Meryem ve Mustafa Kurak çiftinin 5 çocuğundan biri olan Uzman Çavuş Ahmet Kurak'ın, 3-4 yıl önce göreve başladığı öğrenildi. Alınan bilgilere göre şehidin ailesinin geçimine komşuları tarafından maddi destek sağlanıyor. Kurak'ın Hakkari'ye gönüllü olarak gittiği belirtiliyor. Ailenin yaşadığı evin bulunduğu sokak ve çevresi, Türk bayraklarıyla  donatıldı. Evin  önünde ambulanslar ve sağlık ekipleri bekliyor.  
Yorumlar | 0
üye profil