'Gezi'ye Bir Şartla Giderim!'

'Gezi'ye Bir Şartla Giderim!'
Yayınlanma Tarihi: 13.06.2013 10:37 | Değiştirme Tarihi: 13.06.2013 13:00

Erdoğan, 'Orada herhangi bir provokatif girişim olmayacağının garantisini verin, görüşmeye, gelmeye hazırım' açıklamasında bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı için davet ettiği heyetle yaptığı görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Toplantıdan çıkan sonuç şudur; biz bunu (Topçu Kışlası) İstanbul halkına referanduma götürebiliriz” dedi.

Erdoğan, Gezi Parkı heyetine, parka yapılması düşünülen Topçu Kışlası’nın referandumla İstanbul halkına sorulabileceğini söyledi. 4.5 saatlik toplantıyı anlatan Genel Başkan Yardımcısı Çelik de “Bu insanların sesi duyuldu. Bu görüşmeden sonra gençlerin orayı boşaltacaklarını düşünüyorum” dedi    AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı heyeti ile yaptığı görüşmede, “Gezi Parkı’na yönelik projenin İstanbul halkına sorulabileceği ve İstanbul’da referandum yapılabileceği” teklifini sunduğunu bildirdi. “Bu insanların sesi duyulmuştur” diyen Çelik, “Böyle bir görüşme olduktan sonra ben Gezi Parkı’ndaki gençlerin orayı boşaltacaklarını düşünüyorum” dedi. 'GÖRÜŞMEYE HAZIRIM'   Yeni Şafak'ın haberine göre, Başbakan Erdoğan'ı kendilerine samimi eylemcilere diyalog kapısının açık olduğunu dile getiren heyet üyesi, 'orada herhangi bir provokatif girişim olmayacağının garantisini verin, görüşmeye, gelmeye hazırım' dedi. Erdoğan'ın bu teklifine Heyet, kendilerinin bir grubu temsil etmediklerini ve böyle bir garanti vermeyeceklerini aktardı. İsmini vermeyen bir diğer üye de Erdoğan'ın Gezi Parkı'ndaki gençleri anlama çalıştığını aktardı.