Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
CHP'den 1782 Kişi İstifa Etti!

CHP'den 1782 Kişi İstifa Etti!

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde aday olmak isteyenler görevlerinden ayrıldı.

08.09.2013 08:12

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde aday olmak isteyenler görevlerinden ayrıldı. CHP’de parti yönetiminin aldığı karar doğrultusunda aday adayı başvuruları 2 Eylül’de tamamlanırken, örgütten de önemli ölçüde istifa yaşandı.

Aralarında 6 il başkanı, 167 ilçe başkanı, 56 belde belediye başkanı bulunan toplam bin 287 kişi aday adaylığı için görevlerinden ayrılarak, il başkanlıklarına başvuruda bulundu.

Genel merkeze yapılacak başvuruların zamanlaması ise YSK'nın açıklayacağı seçim takvimiyle belirlenecek. Fiilen belediye başkanlığı yapanlarla memurlar da bu takvime göre aday adayı olabilecek. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerle, büyük ilçelerde aday adaylarının bu takvimden sonra şekillenmesi bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Gelirse mutlu olurum onur duyarım" dediği Mustafa Sarıgül ise halen üyelik başvurusunda bulunmadı.

DOĞAN İSTANBUL'DAN, NAZLI AKA ANKARA'DAN ADAY ADAYI OLDU
CHP'de şu ana kadar İstanbul'da eski Gaziantep Belediye Başkanı Celal Doğan, Ankara'da Milletvekili Aylin Nazlıaka, Mersin'de ise Eski Kültür Bakanı ve CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Fikri Sağlar aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç da Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan isimler arasında. İzmir’de Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ın da Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için resmi başvuruda bulunduğu belirtildi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat da Çankaya Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. PM'nin genç üyelerinden Ekrem Kerem Okay da Çankaya için başvuruda bulunanlardan. Geçtiğimiz aylarda Merkez Yönetim Kurulundaki görevinden istifa eden Gülseren Onanç ise İstanbul Beyoğlu Belediyesi için aday adaylığını açıklamıştı. İstanbul'da ilçe belediyeleri için şu ana kadar 200'den fazla aday adaylığı için başvuru yapıldığı öğrenildi. (TRT)

Yorumlar | 0
üye profil