Bir Gecede Renklendi!

Yayınlanma Tarihi: 31.08.2013 09:55 | Değiştirme Tarihi: 31.08.2013 11:44

Beyoğlu'nda tartışma konusu olan merdivenler, dün gece aniden yeniden renklendi.

Cihangir'de renksiz olan merdivenler gökkuşağı renklerine boyanmıştı. O kadar güzel oldu ki gelin- damat akınına uğradı herkes hatıra fotoğrafı çektirmeye başladı. Bu güzellik önceki gece griye boyandı. Beyoğlu Belediyesi, 'Biz yapmadık araştırıyoruz' dedi. Ortalık karıştı. Dün gece gri olan merdivenler aniden yeniden renklendi. Kimin yaptığı yine belli değil sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Bu kez renklendirme işi belediyeye ait...
 
4 günde toplam 200 basamağı boyayan Çetinel bunu 'insanlar gülümsesinler diye' yaptığını söylemişti.   Merdivenleri boyayan emekli Hüseyin Çetinel, sokaktaki güvenlik görevlilerinden edindiği bilgiyi aktardı: Sabaha karşı belediye arabası gelmiş. 06.30 sularında gitmişler. Kamu malına zarar vermedim. Kamu zaten biziz'   
 
Haber ile ilgili metin girin!.
 
HABERİ ALIR ALMAZ...
 
Fındıklı’dan Cihangir’e çıkan Salıpazarı Yokuşu’nun merdivenleri, geçtiğimiz günlerde 64 yaşındaki Hüseyin Çetinel, damadının da yardımı ile bir haftada gökkuşağı renklerine boyadı. Sabah saatlerinde çevre sakinleri merdivenlerin tekrar griye boyandığını şaşkınlıkla gördü. Merdivenleri henüz kimlerin boyadığı kesinlik kazanmazken, Hüseyin Çetinel, haberi alır almaz merdivenlerin başına geldi.
 
Olay sosyal medyada yayılınca habercilerin ilgi odağı oldu. Üzüntü ile merdivenlere bakan Hüseyin Çetinel;  "Dün pırıl pırıldı, rengarenkti. Şimdi görmüş olduğunuz gibi kül rengi olmuş. Sabaha karşı boyandığını haber aldım. Üzüldüm. Çok üzgünüm. Berbat bir şey. Bütün doğa renkli, kediler renkli, kuşlar renkli, çiçekler, dağlar renkliyken bu gri renk nereden çıkmış. Tekrardan boyamayı henüz düşünemiyorum" dedi.
 
SABAHA KARŞI BELEDİYE ARAÇLARI GÖRÜLMÜŞ
 
Çevredeki bir kamu kuruluşunun gece nöbetçilerinden 06.30 sıralarında belediye araçlarının uzaklaştığını duyduğunu söyleyen Hüseyin Çetinel, "İşi bitirip gitmişler. Ama hangi belediye boyadı, şahıslar kimler, bunları bilmiyorum’ dedi.
 
Haber ile ilgili metin girin!.
 
Olayın duyulmasının ardından sosyal medyadan tepki yağdı. Basamakları kimin boyadığı araştırılıyor.
 
"FIRÇANI AL GEL" ÇAĞRISI YAPILDI
 
Merdivenlerin griye boyanması üzerine sosyal medyada "fırçanı al gel" çağrısı yapıldı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar çok sayıda mesaj paylaşırken, merdiveni tekrar gökkuşağı renklerine boyamak üzere sosyal medyada kampanya başlattılar. (Hürriyet)
 
Haber ile ilgili metin girin!.

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI'NDAN İLK AÇIKLAMA

Cihangir' çıkan Salı Pazarı Yokuşu merdivenlerini bir gece operasyonu ile griye boyayan Beyoğlu Belediyesi, büyük tepki üzerine geri adım atarak merdivenleri yine bir gece operasyonu ile eski rengine boyadı. İşte Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Demircan'ın açıklamaları:
 
Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan twitter hesabından önceki gece de konuyla ilgili şunları yazdı:       
 
"Fındıklı Cihangir arasındaki merdivenlerin rengarenk boyanması orjinal ve güzel bir proje Şahsen bu projeyi hem bu merdivenlerimizde hem de Beyoğlu'ndaki başka merdivenlerimizde uygulayabileceğimizi düşünüyorum. Buna karşılık, süreçleri tamamlanmamış orada yaşayanlara sunulmamış bir projeyi uygulamak en azından şık olmaz. Bir vatandaşımız şahsi bir karar almış böyle güzel bir projeyi Beyoğlu'a kazandırmış bulunuyor. Lakin ciddi bir usul hatası yapılmış. Belediyeye müracaat edilmediği gibi orada yaşayan vatandaşlarımıza da proje aktarılmamış, mahalleli ve kurallar ihmal edilmiştir. Bunun içindir ki belediye birimlerimize şikayetler yapılmış, bu şikayetleri dikkate alan arkadaşlarımız renkleri kapatmak zorunda kalmıştır. Renkli Merdivenlerle ilgili ön çalışmalarımızı tamamladık. Mahalleliyle bir araya gelip konuyu tartışacak, minik bir plebisit yapacağız. Benim oyum evettir. Mahalle sakinlerimizin de öyle olacağını umuyorum. Beyoğlu'nda renkli merdivenler dönemi başlayacak diyebilirim. Böyle güzel projeleri olanlar lütfen benimle ya da belediyemizle irtibata geçsinler. Vatandaşımızdan kabul alalım uygulayalım."

DÜN GECE BÖYLE BOYANDI
 
Cihangir' çıkan Salı Pazarı Yokuşu merdivenlerini bir gece operasyonu ile griye boyayan Beyoğlu Belediyesi gelişmeleri sosyal medyadan aktarıyor. Belediye Başkanı Ahmet Misbah twitter'dan açıklamalarda bulundu. Twitter'da gri merdivenlerin tekrar nasıl rengarenk boyandığına dair bir fotoğraf da paylaşıldı.
 
BELEDİYE BAŞKANININ OLDUĞU KAREDE YAZAN NOT:  
 
kadir ulus ?
AhmetMisbah ve mahalle sakinleriyle buluştuk, tartıştık karar verdik. Merdivenler renkli olacak 
 
 
BOYAMANIN YAPILDIĞI KARENİN ALTINDA YAZAN NOT:
 
kadir ulus ?
AhmetMisbah pic.twitter.com/u1XcAAhTmG
 
Haber ile ilgili metin girin!.