Benzin Döküp Yakan Sevgiliden İlginç Savunma

Benzin Döküp Yakan Sevgiliden İlginç Savunma
Yayınlanma Tarihi: 27.08.2013 08:31 | Değiştirme Tarihi: 27.08.2013 08:30

Kız arkadaşı Çilem Hülya B.'yi, üzerine benzin dökerek yaktığı iddiasıyla gözaltına alınan A.G., jandarmadaki ifadesinde uzun süredir birlikte olduklarını ve evlenmeyi düşündüklerini söyledi.

 Kız arkadaşı Çilem Hülya B.'yi, üzerine benzin dökerek yaktığı iddiasıyla gözaltına alınan A.G., jandarmadaki ifadesinde uzun süredir birlikte olduklarını ve evlenmeyi düşündüklerini söyledi. Çilem için bu güne kadar 300 bin liranın üzerinde para harcadığını öne süren G., ifadesinde şunları anlattı:

"Ben onunla evlenmek için her şeyi yaptım. Bugüne kadar onun için 300 bin liranın üzerinde para harcadım. Ancak geçtiğimiz günlerde aramız bozuldu. Benden ayrılmak istediğini söyledi. Ben de kendisine ailemi de yanıma alarak tatile gitmeyi teklif ettim. Olay günü ailem ve Çilem Hülya B. ile birlikte Antalya’ya tatile geldik. Otele girdiğimizde kavgaya başladık. Eve dönmek isteyince ben kendisini arabayla Ankara’ya götürmek için yola çıktım. Araçta kavgaya devam ettik. Hülya kendisi araçta bulunan benzin bidonunu alarak üzerine döktü ve çakmağı çaktı."

TUTUKLANDI

Ankara’dan tatil için birlikte Antalya’ya yola çıktığı  kız arkadaşı 30 yaşındaki Çilem Hülya B. ile kavga eden 37 yaşındaki A.G., içi benzin dolu bidonu kız arkadaşının başından döktükten sonra ateşe verdi. B. yaşamını yitirirken, G. tutuklandı.

Olay 22 Ağustos günü Antalya’nın Döşemealtı İlçesi 35’inci kilometrede meydana geldi. Bir süredir arkadaşlık yaptıkları belirtilen Çilem Hülya B. ve erkek arkadaşı A.G., tatil için Ankara’dan Antalya’nın Kemer İlçesi’ne doğru otomobille yola çıktı. İkili, Döşemealtı İlçesi civarında otomobilde tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine A.G., iddiaya göre Çilem Hülya B.'yi saçından sürükleyerek araçtan indirdi. Ardından bagajdan benzin dolu bidonu alan G., kız arkadaşının başından aşağı bidonu boşalttıktan sonra ateşe verdi.

YOLDAN GEÇENLER SÖNDÜRDÜ

A.G., kız arkadaşının bir anda alevler arasında kaldığını görünce iddiaya göre alevleri söndürmek istedi, ancak başarılı olamadı. Çevreden geçen araç sürücülerinin de yangın söndürme tüpleriyle müdahalesi sonrası alevler söndürülürken, vücudunun büyük bölümü yanan genç kız olay yerine çağrılan 112 ambulansıyla hastaneye götürüldü. Çilem Hülya B. önce Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne, ardından İzmir Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Elinden yaralanan A.G. ise Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

B., İzmir’de doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Tedavisinin ardından önceki gün Antalya İl Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından adliyeye götürülen A.G.ise tutuklandı. Çilem Hülya B.'nin cenazesi, dün Ankara’da toprağa verildi. (DHA)