Başbakan Erdoğan'ın Gözyaşları Klip Oldu

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2013 11:06 | Değiştirme Tarihi: 29.08.2013 11:12

Erdoğan’ın Mısır'da öldürülen genç kız Esma için ağladığı görüntüler, klip haline getirildi.

Irak'lı Şair Zünnun Yunus Mustafa’nın Seyyid Kutub için yazdığı ağıt (mersiye), “Rabia işareti”nden sonra Mısır’da darbeye direnişin ikinci sembolü haline geldi.

Erdoğan’ın Esma için ağladığı görüntüler, Mursi’nin konuşmalarıyla birleştirilip, Yunus Mustafa’nın şiiriyle klip haline getirildi.

Irak'lı Şair Zünnun Yunus Mustafa’nın Seyyid Kutub için yazdığı ağıt (mersiye), “Rabia işareti”nden sonra Mısır’da darbeye direnişin ikinci sembolü haline geldi. Erdoğan’ın Esma için ağladığı görüntüler, Mursi’nin konuşmalarıyla birleştirilip, Yunus Mustafa’nın şiiriyle klip haline getirildi.

ESMA İÇİN AĞLAMIŞTI

Başbakan Erdoğan’ın ÜLKE TV’de, İhvan lideri Muhammed Biltaci’nin gösterilerde vurularak öldürülen kızı Esma için yazdığı mektubu dinlerken ağladığı anlar da ezginin klibinde yer aldı.

Celal Topçu’nun yaptığı klipte ayrıca Muhammed Mursi’nin Mısır halkına yaptığı konuşmalardan kesitler de yer alıyor. Mısır’daki direnişin sembol marşlarından olan şiirin klibi Türkiye ve Arap dünyasında büyük beğeni topluyor. (YENİ ŞAFAK)