Bartın Irmağı'nın Suyu Siyaha Döndü

Bartın Irmağı'nın Suyu Siyaha Döndü
Yayınlanma Tarihi: 29.08.2013 16:52 | Değiştirme Tarihi: 29.08.2013 16:50

Bartın’da, şehir merkezinden geçerek Karadeniz’e dökülen Bartın Irmağı’nde suyun rengi siyaha döndü.

Bartın’da, şehir merkezinden geçerek Karadeniz’e dökülen Bartın Irmağı’nde suyun rengi siyaha döndü. Bartın Irmağı'nın suyu siyaha döndü. Irmağın sanayi kuruluşlarından bırakılan atıklarla siyaha büründüğü sanılırken, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü sudan numune alarak inceleme başlattı.
 
Bartın Irmağı’nda bugün sabah saatlerinden itibaren kirlilik yaşanmaya başladı. Kent merkezinden geçerek Karadeniz’e dökülen Bartın Irmağı siyaha büründü. Sanayi kuruluşlarının bırakılan atıklar nedeniyle ırmakta kirlilik yaşandığı sanılıyor. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ırmaktan su numuneleri aldı.
 
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, "Kozcağız Beldesi tarafından gelen ırmak üzerinde sabah saatlerinde yoğun bir kirlilik olduğunu vatandaşlar bizlere bildirdiler. Yemyeşil ırmağımız simsiyah oldu. Biz sudan numune aldık. Çevre Müdürlüğü yetkililerine de durumu bildirdik. Kirliliğin nedenini araştırıyoruz" dedi.
 
Irmakta yaşanan kirliliğe tepki gösteren vatandaşlar ise "Yemyeşil ırmağımız ne hale geldi. Bu görüntü Bartın’a hiç yakışmıyor" ifadelerini kullandı. (DHA)