Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Adalet Bakanlığı'nın Önünde Patlama

Söğütözü Semti'nde bulunan Ak Parti Genel Merkezi'ne saat 21.50 sıralarında roketatarlı saldırı düzenlendiği öğrenildi.

19.03.2013 21:18

 

Ankara'da Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi'ne düzenlenen saldırılarla ilgili Adalet Bakanı Sadullah Ergin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ergin, “Düşüncelerine yer bulamayanlar bu tip eylemler yapmaktadırlar. Ancak hükümetimiz şiddeti bitirmeye yönelik adımlar atmaya devam edecektir” dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin saldırılarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanlığı’na yapılan bombalı saldırıyla ilgili konuşan Ergin, Adalet Bakanlığı'nın otoparklar bölgesine 2 adet el bombası atıldığını, bir personel eşinin hafif yaralandığını, tedavisinin ayakta yapılarak taburcu edildiğini ifade etti.

Ergin, AK Parti Genel Merkezine yapılan saldırının lav silahıyla gerçekleştirildiğini belirtirken, "Genel merkezimize muhtemelen bir lav silahı ile mühimmat atımı yapılmıştır, bir miktar maddi hasar söz konusu, onun dışında bir sıkıntı yok" diye konuştu. Hükümetin bildiği yoldan kararlılıkla yürümeye devam edeceğini dile getiren Ergin, “Düşüncelerine yer bulamayanlar bu tip eylemler yapmaktadırlar. Ancak hükümetimiz şiddeti bitirmeye yönelik adımlar atmaya devam edecektir” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil